Es Torrent acomiada la temporada 2023 aquest diumenge, 22 d’octubre

Després d’un estiu molt intens, en el restaurant Es Torrent donam per conclosa la temporada 2023 aquest diumenge, dia 22 d’octubre. Enrere quedaran uns mesos en què hem pogut atendre els nostres clients amb absoluta normalitat, igual que ja va ocórrer l’any passat, després dels difícils anys de pandèmia.

Com sempre, el nostre equip de cuina ha preparat milers de paelles, fideuás, bullits de peix i llagostes amb ous frits i patates, així com racions de gamba vermella a la planxa, tonyina marinada, pernil Joselito, pebrots de Padró i tants altres plats característics de la nostra carta. Encara no hem determinat les xifres globals que resumiran la temporada, però pel ritme al qual hem operat i les dates d’anys anteriors, estem convençuts que han passat per Es Torrent més de 25.000 clients i hem servit al voltant de 14 o 15 tones de peix.

La de 2023 ha estat la nostra temporada número 37, tal com explicàvem en el nostre anterior post, i ja queda poc per conquerir els 40 anys de servei des d’aquesta petita i rocosa cala des Cubells. Xico Sala va instal·lar aquí per primera vegada, el 1986, un quiosc de fusta que havia funcionat un temps a la platja de Cala Vedella. Llavors la plantilla la componien tres persones: un cuiner, un cambrer a la barra i en Xico, que atenia la dotzena de taules de la terrassa. Avui som més de vint persones, però intentam que aquest ànima de quiosquet es mantingui, oferint sempre un servei de qualitat.

Com és habitual, tornarem més o menys el mes d’abril de 2024, després de prendre’ns un bon descans i condicionar el restaurant per a la nova temporada. Donarem a conèixer la data d’obertura unes setmanes abans que aquesta es produeixi, tant amb un post en aquest blog com en l’apartat ‘Localització i reserves’ de la pàgina web, on s’indiquen els horaris. Previsiblement, igual que aquesta temporada, descansarem els dimecres d’abril, maig, setembre i octubre, mentre que al juny, juliol i agost romandrem oberts els set dies de la setmana. L’horari de cuina també serà l’habitual: de 13 a 22 hores.

Aprofitam per a enviar una afectuosa salutació a tots els clients que ens han acompanyat en aquest 2023 i donar les gràcies als nostres proveïdors, pel bon servei que ens han dispensat, i a tot el nostre equip, pel magnífic treball realitzat. Ens veiem en la primavera de 2024!

No Comments

Post A Comment